Renastem serverul?

Tot ce vreti voi, dar in limita bunului simt.
Click AICI pentru schimbare Nick!

Moderatori: Moderator, Pioneer

01 Sep 2017, 14:33

• Nu vreti voi sa ne unim fortele ?

Daca ne-am strange toti astia care dam bani pentru un joc intr-un singur loc , ar fi foarte usor sa luam boost mereu , am avea jucatori mereu , nu ar fi "concurenta intre servere" (2 servere cu 15 playeri = 1 server cu 30) ... am prospera impreuna ...

In viziunea mea personala in lumea counter-strike nu prea ai ce sa faci, doar sa iei boost mereu ... daca e unul singur care tine un server + boost ... da o gramada bani si in cateva luni se opreste din boost si serverul se goleste pt ca jucatorii se duc unde e serverul full ... si banii au fost aruncati pe fereastra ...

Singura solutie in lumea asta a counter-strike e strangerea de randuri ... mai ales intre cei vechi care nu au server "sa scoata bani" ci au server din pasiune ...

Jocul CS a scazut in popularitate mult din cauza cs go , dota , lol , overwatch etc ... Jucatori din ce in ce mai putini si prinsi in mastere , servere multe cu 2-3 oameni ...

Nu mai merge "monopol" in lumea asta, cel mai bine strangerea de randuri si gruparea ...

Opinia mea personala, de jucator de ani de zile si programator de ani de zile ...

P.S Niciun host nu accepta boti reali nici zero ping , nici krond , nici bts , nici tni , nici nimeni
    Se pot creea waypointuri manual pe orice harta, exista un tool pentru asta. Gen te deplasezi pe harta scrii /add , mergi mai in fata scrii /add .. sau meniu depinde ce boti ai
    Imagine
    WISHEXEC
    V.I.P.
    V.I.P.

Monede in cont: 6.00
    Arma Preferata: M4A1
    Harta Preferata: de_westwood_big
    Cunostinte CS: Fnatic
    Steam ID: wishexec

01 Sep 2017, 17:29

• Am avut serverul hostat pe krond cu botii si nu am avut probleme, nimeni nu ne-a avertizat sau ceva de genu pentru ca folosim podbot, si da waypoints se creeaza cu tool specializat.
    victor995x5
    Apprentice
    Apprentice

Monede in cont: 131.00
    Arma Preferata: AWP
    Harta Preferata: Dust2
    Steam ID: victor995x5

02 Sep 2017, 15:09

• Sunt de acord cu Ownx (Wishexec). Ar trebui sa lasam diferentele si orgoliile la o parte si sa ne unim, altfel o sa murim separati.

In legatura cu botii, da, ar fi bine daca am avea. Cat despre waypoint-uri, cum au zis si ceilalti, se pot crea, cam la fel cum creezi puncte de respawn (spawnpoints) pt mapele de CSDM.
    Ahile
    Administrator
    Administrator

Monede in cont: 14.00
    Arma Preferata: m4a1
    Harta Preferata: fy_snow
    Cunostinte CS: Bune

02 Sep 2017, 17:16

• Propunerea mea arata cam asa: https://enigmaplay.ro/index.php

Oameni vechi pe war3ft :
    Bazzy (a avut hero.godplay.ro, war3ft, acum ani de zile)
    WISHEXEC (ownx cei vechi ma stiti, decand aveam uwc3x si war3ft etc)
    EzeQ (fost owner la war3.iuliana si cs.apoint.ro daca jucati war3ft de mult stiti serverele)

Forum:
    phpBB 3.2 (actualizat la zi)
    tema ce poate fi aleasa de fiecare user separat black , white , (plus alte inca 2 pe care le voi customiza in timp)
    forumul este optimizat și se vede bine si pe telefon , tableta , laptop etc

Gazduire si domeniu de calitate platite pana in 2020, la hostico, unii dintre cei mai mari provideri de situri

---

Pe partea de server:
    - Adminii vor fi transferati , nimeni nu isi pierde adminul
    - Cei care doneaza vor fi trecuti cu accese de founder / owner / co-owner
    - Acum ruleaza war3ft classic , urmeaza noi actualizari facute de mine:
    cufarele pe care le stiti si raman la fel, sistemul de gold (plus imbunatatiri sa nu mai fie nevoie de trade sa se faca automat) , shopmenuri , rase noi echilibrate pe care le vom stabili impreuna etc.

Pe partea de forum:
    - Skyliner vine administrator full
    - Restul stafului va primi grade mari, cu posibilitate de marire desigur

Cam asa ar arata proiectul intr-o scurta prezentare ...

Stiu ca Sky tine la forumul asta mult si la faptul ca il are de mult timp ... dar fara sacrificii nu putem evolua ..
    Imagine
    WISHEXEC
    V.I.P.
    V.I.P.

02 Sep 2017, 17:41

• WISHEXEC scrie:EzeQ (fost owner la war3.iuliana si cs.apoint.ro daca jucati war3ft de mult stiti serverele)

Am fost owner pe Apoint si admin pe iuliana si nu am auzit niciodata de cineva "EzeQ" poate ma luminezi si pe mine ce aka old nicknames are ?
    victor995x5
    Apprentice
    Apprentice

05 Sep 2017, 19:45

• ok o sa ii cer o lista cu old names si ti-o las
    Imagine
    WISHEXEC
    V.I.P.
    V.I.P.

09 Sep 2017, 18:16

• WISHEXEC scrie:ok o sa ii cer o lista cu old names si ti-o las

Apropo presupusul "Bazzy" care ai zis ca e fost owner pe Godplay, este o minciuna, il cunosc pe adevaratul "BBazzy" si anume ca diferenta este ca adevaratul Owner avea doi "BB" in nickname, oamenii care i-ai descris tu aici sunt niste fakeri care pretind a fi cine nu au fost, am si verificat profilele lor de steam, am vazut multe personaje de genul lor, deci poti sa le spui sa toarne spaghetti la scolarii de clase mici care nu stiau deloc despre acele 3 comunitati mentionate, pot aduce si oameni care vor confirma ca aceste persoane nu sunt cine pretind ca au fost in acele comunitati, nu ca as avea ceva cu ei, dar nu e frumos sa te dai drept cine nu ai fost, multumesc pentru intelegere.
    victor995x5
    Apprentice
    Apprentice

11 Sep 2017, 19:15

• ii am pe steam de ani de zile , el e chiar si fara doi de b in nume :))
    Imagine
    WISHEXEC
    V.I.P.
    V.I.P.

11 Sep 2017, 20:29

• WISHEXEC scrie:ii am pe steam de ani de zile , el e chiar si fara doi de b in nume :))

Asa si nu ai adus old nicknames folosite de "EzeQ", Plus la asta dupa cum am zis nici nu il ai in friends pe adevaratul "BBazzy" iti pot lasa aici link de la profilul sau de steam, asa ca domnul care il ai e un fake dupa cum am mai zis, si din stafful ApoinT ai doar pe Mag!C care a fost Co-Owner acolo, cat despre "EzeQ" Denis, asa nume nu a figurat niciodata acolo, deci poti sa razi tu cat vrei, dar stai cu niste mincinosi in comunitatea ta, pe mine nu ma afecteaza decat faptul ca se gasesc oameni de acest gen sa umble cu minciunile si sa se dea drept autori la ceva ce nu au contribuit sau unde pur si simplu au fost in calitate de jucatori, eu am spus tot ce am avut de spus, si stiu cine sunt adevarati si cine nu, asa ca poti sa torni gogosi mai departe cu prietenasii tai de acolo gen Bazzy si EzeQ, o zi faina.
    victor995x5
    Apprentice
    Apprentice

23 Oct 2017, 17:57

• CE BINE DE VOI CA A REVENIT BAROSANU DE MINE PE SERVERRUL ACESTA .
    PisOi miOrlaitOr
    Apprentice
    Apprentice

Monede in cont: 127.00
    Arma Preferata: ak_47
    Harta Preferata: de_dust2
    Cunostinte CS: Bune
    Steam ID: 6

AnteriorUrmătorul

Înapoi la OFF Topic

Informaţie